این پژوهشگر موسیقی و نوازنده تنبوره بیان کرد: «ساز تنبوره تالشی فراموش شده بود و زمانی که به دنبال آن گشتیم به لطف مردان صد سال به بالایی که در کوه‌های تالش زندگی می‌کنند، یک ساز قدیمی‌تنبوره را که یکی از میانسالان ۱۱۸ ساله حفظ کرده بود، پیدا کردیم و توانستیم نمونه‌هایی از آن را بسازیم و این ساز را احیا کنیم. خوشبختانه در حال حاضر بیش از ۵۰۰ نمونه از تنبوره تالشی ساخته شده و جوانان هم  نواختن آن را یاد گرفته‌­اند.

او قبل از اجرای آهنگ «بندون بندون»، توضیح داد: «این آهنگ در مراسم حنابندان منطقه تالش خوانده می‌شود و گریه بسیاری از مادران را در می‌آورد زیرا مفهوم  شعر به این معناست که « به مادر عروس چیزی نگید که دختر یک امشب دیگر مهمان اوست»

این اجرا با بخش اعظمی‌ از موسیقی مجلسی تالشی که در مراسم عروسی اجرا می‌شود، همچنین نی چوپانی تالشی همراه بود.  آخرین ترانه‌­ای که این گروه اجرا کردند «سیا ریحون» بود و سپس مقام رقص «دوشه هوا» توسط گروه «کادوس» اجرا شد. اجراهای این گروه از خطه گیلان با استقبال خوب حاضران در سالن سوره حوزه هنری روبرو شد.

به گفته فریدی موسیقی منطقه تالش از شفت و فومن تا آستارا در ایران شروع می‌شود و تا مناطقی در جنوب کشور آذربایجان ادامه پیدا می‌کند.

هوشنگ حاجی بداغی (خواننده گروه)، رضا شعبان زاده(نوازنده دایره) به سرپرستی آرمین فریدی (نوازنده تنبوره، لله و نی تالشی) از اعضای گروه  «کادوس» بودند. این گروه سابقه اجرا در کشورهایی مثل بلاروس، اوکراین و روسیه را هم دارند.