سید عیسی مهدوی فرماندار شهرستان تالش گفت : شب گذشته ۹ نقطه از اراضی ملی شهرستان به علت باد گرم موجب افزایش و شعله ورشدن آتش شده بود مورد طعمه حریق شد.

وی افزود: اراضی ملی در روستای های نارنجدول ، خرجگیل ، کله سرا ، رستم محله و داخل شهر اسالم جنب CNG بخش اسالم و طولارود بره پشت و دو نقطه در جوکندان بخش مرکزی دچار آتش سوزی شده بود.

نماینده عالی دولت در شهرستان گفت : خوشبختانه در این آتش سوزی خسارت جانی نداشتیم و چند خانه که در نزدیکی اتش بود به صورت استراری این خانه ها خالی شدند ، اما هیچ آسیبی به خانه ها نرسید .

فرماندار تالش اظهار کرد : این آتش سوزی با حضور نیروهای امدادی هلال احمر، آتش نشانی های شهر های تالش ، اسالم ، حویق چوبر ، اسالم ، آستارا و انزلی و نیروهای بسیجی و منابع طبیعی و  همراهی مردم مهار شد.

فرماندار تالش افزود : به علت وجود توده هوای گرم در استان گیلان علی الخصوص در شهرستان تالش تا پایان امشب نیروی های خدماتی و امدادی در اماده باش کامل در مناطق دچار حریق هستن که احتمال شعله ورشدن کانون آتش وجود دارد  که سریعتر مهار شود .

نماینده عالی دولت در شهرستان عنوان کرد  : میزان خسارت وارد شده به مناطق دچار آتش سوزی توسط کارشناسان ذیربط در حال برآورد هستند که متقابلا از سوی مدیریت بحران استانداری گیلان اعلام خواهد شد .

وی در پایان از همکاری معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گیلان ، مدیرکل منابع طبیعی استان ،  معاونین فرماندار ، بخشدار اسالم ، سپاه ناحیه تالش ، شهرداری های توابعه شهرستان وفرمانداران ، شهرداری های   آستارا و انزلی ، اداره منابع طبیعی و سایر عوامل امدادی این شهرستان و همچنین از اصحاب رسانه در اطلاع رسانی به موقع و حفظ آرامش در منطقه تشکر و قدردانی کرد ./روابط عمومی فرمانداری تالش
‎‌‌‌‌ ‎‌‌‌‌‌‌ ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌